Wędrówki piesze

Wędrując pieszymi szlakami turystycznymi poznamy piękno tych gór. Niepowtarzalnego uroku nadają im łagodne grzbiety, rwące potoki, pola i łąki pełne kwiatów i ziół. Sieć szlaków do turystyki pieszej jest dość dobrze rozbudowana. Możesz planować sobie krótsze i dłuższe wycieczki. Najwyższym wzniesieniem Beskidu Niskiego jest leżący po słowackiej stronie Busov 1002 m n.p.m. natomiast po polskiej stronie Lackowa 997 m n.p.m. - to dla wprawionych wędrowców.

Mniej wytrawnym turystom czy rodzinom z dziećmi polecamy spacer na Magurę Małastowską 813m n.p.m. najpierw drogą asfaltową do Przełęczy Małastowskiej, a poźniej w kierunku schroniska szlakiem- bądź drogą szutrową. Samo schronisko górskie jest niezwykle urokliwe, można tam napić się ciepłej herbaty, napojów chłodzących bądź skosztować pysznych pierogów chłopskich.

Ponadto proponujemy spacery w okolicy Gładyszowa, drogi szutrowe prowadzące często do lasu oraz łąki okalające wieś dają nieograniczone możliwości co do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Galeria