Nasze smaki

Przyjeżdżając do nas akceptujesz to, że my zapewniamy Ci wyżywienie - śniadanie podajemy o godz. 9:00 a obiadokolację o godz 18:00.

Proponujemy smaczną domową kuchnię, która jest energetyczna, prosta i zdrowa, ponieważ po części wykorzystujemy to co nam się udało "wyhodować", ale też korzystamy z produktów, które pochodzą od innych gospodarzy, co przekłada się na jakość i smak podawanych dań, które pozbawione są oczywiście ulepszaczy smaku. Podajemy syte i  różnorodne śniadania, pyszne dwudaniowe obiady z kompotem i deserem. Naszą specjalnością jest barszcz z uszkami oraz przepyszna krucha szarlotka, która wciąż podbija serca naszych gości.

Po wcześniejszym ustaleniu i za dopłatą możemy przygotować dania wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe czy też inne w miarę możliwości.

Forma i charakter oraz niezaprzeczalny smak posiłków jest jednym z głównych powodów, dla których nasi goście decydują się na pobyt w Malowanych Wierchach.

20.03.2018 roku zostaliśmy przyjęci przez Zarząd Województwa Małopolskiego w poczet członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska, która należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

W przydomowym ogródku uprawiamy sporo warzyw (m.in. ziemniaki, marchew, pietruszka, buraki, cebula, fasola, cukinia, dynia, kapusta, brukselka, ogórki, pomidory) oraz trochę ziół.

Nabiał (mleko, ser, śmietana, masło) zazwyczaj pochodzi z gospodarstwa naszych sąsiadów.

Sami robimy wędliny (kiełbasy, szynki, boczki, pasztety, pieczenie itp)

W naszej kuchni istotną rolę odgrywa miód. Stosujemy go często jako "przyprawę" podkreślającą smak potrawy, ponadto wykorzystujemy go robiąc chłodne napoje.

Nasza spiżarnia zapełniona jest przetworami warzywnymi, sokami, konfiturami, dżemami, ale też bogactwem lasu zamkniętym w słoikach.

Istniej możliwość zakupu naszych przetworów, wędlin, chleba oraz miodu i produktów pszczelich.