Wędrówki piesze

Wędrując pieszymi szlakami turystycznymi poznamy piękno tych gór. Niepowtarzalnego uroku nadają im łagodne grzbiety, rwące potoki, pola i łąki pełne kwiatów i ziół. Sieć szlaków do turystyki pieszej jest dość dobrze rozbudowana. Możesz planować sobie krótsze i dłuższe wycieczki. Najwyższym wzniesieniem Beskidu Niskiego jest leżący po słowackiej stronie Busov 1002 m n.p.m. natomiast po polskiej stronie Lackowa 997 m n.p.m. - to dla wprawionych wędrowców.

Mniej wytrawnym turystom czy rodzinom z dziećmi polecamy spacer na Magurę Małastowską 813m n.p.m. najpierw drogą asfaltową do Banicy skąd prowadzi niebieski szlak w kierunku schroniska na Magurze Małastowskiej. Samo schronisko górskie jest niezwykle urokliwe, można tam napić się ciepłej herbaty, napojów chłodzących bądź skosztować pysznych pierogów chłopskich. W środku możecie się zdziwić bowiem zamawia się posiłki, odbiera i płaci za nie przez " drewnianą windę"- dla niej samej warto tam pójść. Obecnie schronisko jest w remoncie, ale mimo tego jest czynne.

Obowiązkowym punktem pieszych wędrówek jest cmentarz na Rotundzie. Jest to można powiedzieć "wizytówka" cmentarzy z I wojny światowej. Z piękną, przejmującą inskrypcją. Prowadzi tam czerwony szlak z Popowych Wierchów.  Można też podjechać samochodem do samego Regietowa i wejść na Rotundę zaczynając wędrówkę od bazy SKPB Warszawa rownież czerwonym szlakiem.

Ponadto proponujemy spacery w okolicy Gładyszowa, drogi szutrowe prowadzące często do lasu oraz łąki okalające wieś dają nieograniczone możliwości co do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Galeria