Regulamin pobytu

W celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa pobytu naszych Gości prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad panujących na terenie posesji Agroturystyka Malowane Wierchy.

 1. Doba rozpoczyna się o godzinie 16 i trwa do godziny 11 dnia następnego.
 2. Rezerwację uważa się za potwierdzoną po wpłacie zadatku w wysokości 30% kwoty pobytu.
 3. W przypadku odwołania rezerwacji wpłacony wcześniej zadatek nie podlega zwrotowi.
 4. Płatność za pobyt prosimy uregulować w dniu przyjazdu bądź dnia następnego.
 5. W przypadku wcześniejszego wyjazdu niż zdeklarowany przy rezerwacji opłata za niewykorzystane noclegi nie podlega zwrotowi.
 6. Cisza nocna obowiązuje od godziny 23:00. Goście, którzy ostatni udają się na górę do pokoi, proszeni są o zamknięcie drzwi wejściowych do domu.
 7. Gość otrzymuje do swej dyspozycji klucze wejściowe do domu i pokoju, które zwraca w chwili zakończenia pobytu. Zgubienie kluczy powoduje obowiązek zapłaty za wymianę zamków.
 8. W cenę pobytu wliczone jest śniadanie i obiadokolacja, nie ma możliwości rezygnacji z posiłków.
  Śniadania podajemy o godzinie 9:00 a obiadokolacje o godzinie 18:00.
  Jemy do syta i po posiłku nie wynosimy jedzenia poza jadalnię. Jeśli chcesz kanapkę na wynos – zgłoś to nam- opcja dodatkowo płatna.
 9. W trakcie pobytu goście dbają o porządek w pokojach oraz w salonie i aneksie kuchennym (sprzątają po sobie i wkładają naczynia do zmywarki). A jeśli wychodzą poza posesję proszeni są o zamykanie okien i drzwi balkonowych.
 10. W całym domu obowiązuje całkowity zakaz palenia (na balkonach również).
 11. Goście mają wyznaczone miejsca postoju pojazdów na parkingu niestrzeżonym na terenie posesji.
 12. Za bezpieczeństwo dzieci w domu jak i na terenie posesji odpowiadają ich opiekunowie.
 13. Gość ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia i zniszczenia w domu, spowodowane jego działaniem lub działaniem osób, za które odpowiada. Ponadto powinien powiadomić gospodarzy o wystąpieniu ewentualnej szkody, dotyczy to również trwałych plam na pościeli i ręcznikach.
 14. Gospodarze nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę mienia należącego do gościa.
 15. W domu mogą przebywać jedynie osoby, które mają wykupiony pobyt w naszym gospodarstwie, odwiedziny innych osób muszą być zgłoszone gospodarzom.
 16. Nocowanie w pokojach osób odwiedzających gości jest zabronione, chyba że będzie to wcześniej uzgodnione z gospodarzami.
 17. Rozpalanie kominka przeprowadza gospodarz, który poinstruuje gości jak postępować podczas dalszego palenia w kominku.
 18. Przy paleniu w kominku należy zachować szczególną ostrożność, a ze względów bezpieczeństwa osobom pod wpływem alkoholu lub środków odurzających zabrania się zbliżania do paleniska kominka. Kominek znajdujący się w salonie jest kominkiem zamkniętym i dlatego zabrania się pieczenia kiełbasek oraz ziemniaków w nim jak i innych potraw.
 19. Na terenie posesji jest wyznaczone miejsce na ognisko, chęć jego samodzielnego rozpalenia należy zgłosić gospodarzom.
 20. Osobom nietrzeźwym zachowującym się agresywnie gospodarze mają prawo wymówić pokój w trybie natychmiastowym bez zwrotu dokonanych wcześniej opłat. To samo dotyczy osób, które rażąco łamią  zasady niniejszego regulaminu.
 21. Pobyt zwierząt po wcześniejszym uzgodnieniu z gospodarzami, obowiązuje dodatkowa opłata.
 22. Prosimy o oszczędzanie wody, nie mamy wodociągu tylko studnię, która niestety nie jest bez dna.
 23. Prosimy o sumienną segregację śmieci.
 24. Wszystkie uwagi na temat pobytu prosimy kierować do gospodarzy.

W związku z panującą w Polsce epidemią COVID-19, w naszym domu obowiązują szczególne warunki sanitarne. Goście dokonujący rezerwacji zobowiązani są do podpisania oświadczenia, którego treść zamieszczamy poniżej:

Oświadczenie związane z panującą epidemią COVID-19
Ja niżej podpisany/a oświadczam w imieniu własnym, jak i wszystkich osób, w imieniu których dokonuję rezerwacji, że:

Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy udanego wypoczynku.
Gospodarze