Aktywnie

Beskid Niski to niezwykle malownicza i ciekawa kraina, przez to stanowi atrakcyjne miejsce do wypoczynku. Urozmaicone ukształtowanie terenu, rozległe powierzchnie lasów, liczne rzeki i strumienie tworzą niepowtarzalny krajobraz, który potrafi zachwycić każdego turystę. Walory przyrodnicze wpływają w znacznym stopniu na atrakcyjność naszej okolicy i zachęcają do jej odwiedzenia. Czyste środowisko, powietrze, wody mineralne, unikalne gatunki zwierząt i roślin sprawiają, że to idealne miejsce odpoczynku i regeneracji sił. Przyroda zachwyca swoją różnorodnością, bliskością i dostępnością o każdej porze roku. Szczyty górskie nie przekraczające 1000 m n.p.m. są dostępne nawet dla mniej wytrawnych trampów, którzy traktują turystykę wędrowną jako sposób relaksu i odpoczynku od codzienności. Pokonywanie tutejszych różnic wysokości nie wymaga  wielkiego przygotowania fizycznego, ale może zmęczyć.

Beskid Niski jest wciąż dziewiczy, piękno krajobrazu przeplata się z tragiczną historią tego miejsca i ludzi mieszkających tu. Wszechobecne ślady kultury łemkowskiej jak wspaniałe pod względem architektonicznym cerkwie, stare często opuszczone chyże, niezliczone krzyże i kapliczki przydrożne, ukryte cmentarze, wysiedlone i zniszczone wsie, w których symbolicznie postawiono drzwi- by nie zapomnieć ...

Decydując się na pobyt u nas masz szereg możliwości zgłębiania śladów tutejszej historii, pokonywania wzniesień górskich, rozkoszowania się pięknem rozległych dolin, obcowania ze wspaniałą przyrodą oraz możliwość "podglądania" dzikich zwierząt.