Nasze smaki

Przyjeżdżając do nas akceptujesz to, że my zapewniamy Ci wyżywienie  - śniadanie podajemy o godz. 9:00 a obiadokolację o godz 18:00.

Proponujemy smaczną domową kuchnię, która jest energetyczna, prosta i zdrowa, ponieważ po części wykorzystujemy to co nam się udało "wyhodować", ale też korzystamy z produktów, które pochodzą od innych gospodarzy, co przekłada się na jakość i smak podawanych dań, które pozbawione są oczywiście ulepszaczy smaku. Podajemy syte i  różnorodne śniadania, pyszne dwudaniowe obiadokolacje z kompotem i deserem. Naszą specjalnością jest czerwony barszcz  oraz ruskie pierogi (zlepieńce), które podajemy z rydzami zbieranymi w okolicznych lasach. Oj tak, pierogi podbijają Wasze serca!

Po wcześniejszym ustaleniu i za dopłatą możemy przygotować dania wegańskie, bezglutenowe czy też inne w miarę możliwości. Za posiłki wegetariańskie nie pobieramy dodatkowej opłaty.

Forma i charakter oraz niezaprzeczalnie wyjątkowy smak posiłków jest jednym z głównych powodów, dla których decydujecie się na przyjazd do Malowanych Wierchów, z tego samego powodu też tak chętnie do nas wracacie ... z czego się bardzo cieszymy!

20.03.2018 roku zostaliśmy przyjęci przez Zarząd Województwa Małopolskiego w poczet członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska, która należy do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

W przydomowym ogródku uprawiamy warzywa, owoce oraz zioła.

Mleko pochodzi z gospodarstwa naszych sąsiadów. Robimy z niego ser, śmietanę i masło.

Sami robimy i wędzimy wędliny (kiełbasy, szynki, boczki) oraz pieczemy pasztety, pieczenie, kiełbasianki.

W naszej kuchni istotną rolę odgrywa miód. Stosujemy go często jako "przyprawę" podkreślającą smak potrawy, ponadto wykorzystujemy go m.in. robiąc chłodne napoje.

Nasza spiżarnia zapełniona jest przetworami warzywnymi, sokami, konfiturami, dżemami, ale też bogactwem lasu zamkniętym w słoikach.

Istniej możliwość zakupu naszych przetworów, wędlin, chleba oraz miodu i produktów pszczelich.